Vysoké výhry dorostů a žáků Šumavanu Vimperk

KP staršího dorostu

TJ Šumavan Vimperk – Slavia ČB 7:3 (5:3)

góly: 17’, 23’ Frček, 36’ Uhlík, 43’, 44’, 59’ Koloušek, 63’ Rod

sestava: Jaroš – Chvosta, Uhlík (K), Bašta, Kopolovič – Preněk, Rod, Frček, Vintr – Koloušek, Tóth střídali: Hejtmánek, Vrábel, Novotný, Potůček, Hamburg

Hodnocení trenéra Michala Uhlíka: Dnešní zápas jsme chtěli zvládnout lépe než minulý týden a naplno bodovat. To se povedlo, ale začátek zápasu jsme hrubě nezvládli. Hostům jsme nahráli na tři góly a zbytečně jsme je dostali na koně. Již v prvním poločase jsme ale skóre otočili ve svůj prospěch a zaslouženě jsme vedli 5:3.

Druhý poločas jsme naše vedení navýšili na 7:3 a zápas pohodlně dohráli. Musím vyzdvihnout naše střelce Kolouška a Frčka. I když prvně jmenovaný mne v první půli pozlobil, ale jako chlapi jsme si spolu něco ještě v průběhu prvního poločasu v kabině pověděli, vzájemně se pochopili a vyplatilo se to celému týmu.

{gallery}vimperk/2019/foto_zdenek_formanek/zari/fotbal_st_dorost_vimperk_slavie/{/gallery}

KP mladšího dorostu

TJ Šumavan Vimperk – Slavia ČB 6:1 (1:0)

Branky: Kubačka 2, Potůček 2, Benda, Novotný Sestava: Svěchota – Bašta, Hejtmánek, Chalupa, Schettini – Sýs, Kubačka, Novotný, Potůček – Chvosta (k), Benda Střídali: Vrábel, Hamburg, Štěpánek, Paletář

Hodnocení trenéra Lukáše Sýse: ,,Do utkání jsme vstoupili dobře a vytvořili jsme si plno šancí, ty se nám bohužel nedařilo proměňovat. Soupeř zodpovědně bránil a my jsme našim pomalým přechodem do útočné fáze chodili pořád do zabezpečené obrany, protože se soupeř vždy stačil ve velkém počtu hráčů vrátit do své obranné poloviny. Jedinou branku tak první poločas vstřelil výborně hrající Pavel Kubačka, který tak pěknou střelou otevřel skóre utkání.

O poločasové přestávce jsme si řekli co je třeba do druhého poločasu změnit, naši hráči zrychlili přechod do útoku a postupně jsme tak vstřelili ve druhém poločase pět branek. Soupeř vstřelil jednu branku, na kterou jsme mu nahráli a tak celkové skóre na konci utkání bylo 6:1. S predvedenou hrou můžeme být spokojeni. V prvním poločase se nám sice nedařilo tolik střelecky, ale nehráli jsme špatně. Myslím, že jsme zaslouženě po šesti kolech na prvním místě tabulky. Za dnešní výkon chci pochválit středové hráče Novotného s Kubačkou. Výborný výkon a nálepku hráč utkání si zaslouží naši střední obránci Hejtmánek a Chalupa.

V příštím kole zajíždíme na hřiště Vodňan a postavení v tabulce nám nevelí nic jiného než vyhrát.”

{gallery}vimperk/2019/foto_zdenek_formanek/zari/fotbal_ml_dorost_vimperk_slavie/{/gallery}